Quantcast


Last updated: August 27. 2013 4:47PM - 118 Views

Story Tools:

Font Size:

Social Media:

MEDIA ALL-STATE BASEBALL



--CLASS ONE--



(Pitchers)



1st-Colton Selvey, So., Liberal



1st-Jake Heissler, Sr. LaPlata,



1st-Matt Thomas, Sr., Brashear



1st-Carter Brown, Jr., Concordia



2nd-Hayden Fouch, Jr., LaPlata



2nd-Chris Foster, Galena, Sr.



2nd-Justin VonAllmen, Jr., Dora



2nd-Jordan Barrett, Jr., Sturgeon



(Catchers)



1st-Josh Boese, Jr., Scott County Central



1st-Seth Childers, Sr., Cooter



2nd-Billy Essick, Sr., Billings



2nd-Ross Carter, Sr., Risco



(Infielders)



1st-Bradley Craigmyle, Sr., North Shelby



1st-Brett Thomas, Jr., Oak Ridge



1st-Collin Werths, So., Concordia



1st-Guillermo Rojo, Jr., Liberal



1st-Jake Welch, Sr., Bernie



2nd-Garrett Kelly, Jr., sturgeon



2nd-Craig DeJonge, Sr., Higbee



2nd-Caleb Heckemeyer, Jr., St. Elizabeth



2nd-Jay Roberts, Sr., If, Dora



2nd-Nolan Otto, Sr., North shelby



(Outfielders)



1st-Taylor Wheeler, Jr., LaPlata



1st-Cole Wheeler, Jr., LaPlata



1st-Tory Hicks, Sr., Sturgeon



1st-Trenton Bergmann, Jr., Dadeville



2nd-Zach Lovell, Sr., Liberal



2nd-Steffen Simmons, Canton



2nd-Travis Holtzclaw, Sr., Higbee



2nd-Austin Leake, Sr., Mark Twain



(Utility)



1st-Drew Smith, Jr., Concordia



1st-Hank Wellborn, Sr., Glasgow



2nd-Cody Snelling, Jr., Brashear



2nd-Gabe Kielhofner, Sr., Oran



--CLASS TWO--



(Pitchers)



1st-Tyler Hunt, Jr., Westran



1st-Travis Hayes, Sr. Crystal City



1st-Robbe Ewing, Jr., Stockton



1st-Zachary Davis, Sr., Carrollton



2nd-Chris Kirkpatrick, Sr., Clearwater



2nd-Zach Beringer, Sr., Harrisburg



2nd-Austin Springer, Jr., Salisbury



2nd-Michael Eyman, Sr., Conway



(Catchers)



1st-Aaron Basler, Sr., Valle Catholic



1st-Jason Mayden, Sr., Carrollton



2nd-Nick Pringer, Sr., Eugene



2nd-Konrad Kemper, So., South Callaway



(Infielders)



1st-Kendall Fay, Sr., Clearwater



1st-Jason Blum, Sr., Valle Catholic



1st-Nathan Kaminski, Sr., Crystal City



1st-Conner Wilson, Jr., Strafford



1st-Joey Kenney, Sr., St. Maryís (Independence)



2nd-Nick Andriano, Jr., Mid-Buchanan



2nd-Austin Hinkle, Jr., Palmyra



2nd-Nick Lovell, Sr., Russellville



2nd-Jonathon Roling, Sr., Salisbury



2nd-Daniel Rothweiler, Sr., Crystal City



(Outfielders)



1st-Tyler Rusk, Jr., Cole Camp



1st-Zach Campbell, Sr., Blue Eye



1st-Kyle Nettles, Sr., West County



1st-Brock Knapp Sr. Barstow



2nd-Skylar Cobb, Sr., Scott city



2nd-John Filkins, Sr., New Bloomfield



2nd-Jacob Childers, Sr. Conway



2nd-Stephen Schnieders, Sr., Russellville



(Utility)



1st-Nathan Geile, Sr., Valle Catholic



1st-Damon Adrian, Sr., Eugene



2nd-Kolby O'Dowd, Jr., New Bloomfield



2nd-Josh Hartin, Sr., Southwest of Washburn



2nd-Jake Rau  Sr., St. Mary's (Independence)



--CLASS THREE--



(Pitchers)



1st-Matt Linderer, Sr., Bishop DuBourg



1st-Dane Gronewald, Sr., Winfield



1st-Colton Young, Sr., Cape-Notre Dame



1st-Travis Northern, Sr., Cassville



2nd-Payton Bosserman, sr., pitcher, Grain Valley



2nd-Dustin Kremer, Sr., Blair Oaks



2nd-John Auble, Sr., Lutheran South



2nd-Devin Hampton, Jr., Potosi



(Catchers)



1st-Derek Fletcher, Sr., Moberly



1st-Jake Smith, Jr., Monett



2nd-Ryan Allee, Jr. Westminster



2nd-Tyler Brinkman, Sr., Winfield



(Infielders)



1st-Justin Zimmerman, Jr., Union



1st-Ryan Cooper, Jr., Owensville



1st-Tanner Glore, Sr. Potosi



1st-Seth Conner, Sr. Logan-Rogersville



1st-Richard Wright, Sr. Pembroke Hill



2nd-Johnny Eiermann, Jr., Warsaw



2nd-Myles Edwards, Jr., Warsaw



2nd-Grant Davis, Jr., Boonville



2nd-Phil Landwehr, Sr., Borgia



2nd-Jimmy Schwent, Sr. Bishop Dubourg



(Outfielders)



1st-Chuckie Jones, Sr., Boonville



1st-Tate Matheny, So. Westminster



1st-Owen Conway, Sr., St. Pius X (Festus)



1st-Trey Bazell, Sr., Kennett



2nd-Spenser Witt, Sr., Monett



2nd-Matt Militello, Sr., Clayton



2nd-Austin Gouldsmith, sr., OF, Grain Valley



2nd-Mikey Cebulski, Sr., Bishop DuBourg



(Utility)



1st-Kyle Poynter, Sr., Houston



1st-Austin Clapp, Sr., Macon



2nd-Rhett Quinlan, Sr., Boonville



2nd-Jeremy Essner, Sr., Cape-Notre Dame



2nd-Ashton Goudeau, Sr., Union



--CLASS FOUR--



(Pitchers)



1st-Tyler Burgess, Jr., Webb City



1st-Mike Compton, Jr., Branson



1st-A.J. Walkenhorst, Sr., Fort Zumwalt South



1st-Jon Glidewell, Sr., Timberland



2nd-Ryan Daniels, Sr., Oakville



2nd-Kevin Pohle, Sr., Parkway South



2nd-Sasha Kuebel, Jr., SLUH



2nd-Andrew Reidt, Sr., Pacific



(Catchers)



1st-Zach Nichols, Sr., Hannibal



1st-Josh Brewer, Sr., St. Clair



2nd-Cameron Berra, Sr. Parkway Central



2nd-Tyler Qualls, Sr., Jackson



(Infielders)



1st-Larry Schimsa, Sr., Pacific



1st-Tee Helsel, Sr., Branson



1st-Spencer Johnson, So., Parkview



1st-Danny Murphy, Sr. Mehlville



1st-Horace Johnson, Sr., Ray-Pec



2nd-Brett Graves, Jr., Francis Howell



2nd-Fred Ford, Sr. Zumwalt South



2nd-Caleb Cole, Sr., Leeís Summit North



2nd-Jeff Moore, Jr., St. Clair



2nd-Corbin Berkstresser, Sr., Lee's Summitt



(Outfielders)



1st-Mike Brown, Sr., Lindbergh



1st-G.J. Strauss, Sr., CBC



1st-Jacob Ripp, Sr., Lafayette



1st-Sal Belfonte, Sr., Rockhurst



2nd-Jordan Brown, Sr., Blue Springs



2nd-Brad Wilson, Sr., Helias



2nd-Max Byers, Sr., Rock Bridge



2nd-Alex Greer, jr., Fort Osage



(Utility)



1st-Ryan Phillips, So., Rock Bridge



1st-Alex Lang, Sr., Smith-Cotton



1st-Jordan Hankins, Sr. Zumwalt North



2nd-Ryan Yuengel, Sr. Festus



2nd-Kaleb Davis, Sr., Jefferson City



2nd-Robbie Freidlein, Sr., Francis Howell North



Comments
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Sedalia Gas Prices provided by GasBuddy.com