Quantcast


Last updated: September 07. 2013 6:50AM - 83 Views

Story Tools:

Font Size:

Social Media:

Here are the schedules for district baseball tournaments involving local teams:



Class 1, District 13



At La Monte



Saturday, May 11



10 a.m.



Green Ridge vs. Otterville



Noon



La Monte vs. Kingsville



Tuesday, May 14



4:30 p.m.



Leeton vs. Green Ridge-Otterville winner



6:30 p.m.



Northwest vs. La Monte-Kingsville winner



Thursday, May 16



5 p.m.



Championship



Class 1, District 14



At Alma



Friday, May 10



11 a.m.



Sweet Springs vs. Wentworth



1:30 p.m.



Glasgow vs. Slater



Monday, May 13



3 p.m.



Santa Fe vs. Glasgow-Slater winner



5 p.m.



Wellington-Napoleon vs. Sweet Springs-Wentworth winner



Wednesday, May 15



4:30 p.m.



Championship



Class 2, District 8



At New Bloomfield



Saturday, May 11



1 p.m.



New Bloomfield vs. New Haven



3 p.m.



Linn vs. Father Tolton



Tuesday, May 14



5 p.m.



Tipton vs. Linn-Father Tolton winner



7 p.m.



Russellville vs. New Bloomfield-New Haven winner



Wednesday, May 15



6 p.m.



Championship



Class 2, District 13



At Cole Camp



Saturday, May 11



Noon



Osceola vs. Stover



2:30 p.m.



Lincoln vs. Montrose



Monday, May 13



4 p.m.



Skyline vs. Osceola-Stover winner



6:30 p.m.



Cole Camp vs. Lincoln-Montrose winner



Wednesday, May 15



5 p.m.



Championship



Class 2, District 15



At Concordia



Wednesday, May 8



4:30 p.m.



Lone Jack vs. Crest Ridge



6:30 p.m.



Concordia vs. Smithton



Thursday, May 9



3:30 p.m.



Sacred Heart vs. Concordia-Smithton winner



5:30 p.m.



Windsor vs. Lone Jack-Crest Ridge winner



Monday, May 13



5:30 p.m.



Championship



Class 3, District 14



At Lee’s Summit



Saturday



Noon



Barstow vs. Knob Noster



2 p.m.



Sherwood vs. Butler



Tuesday, May 14



2 p.m.



Holden vs. Barstow-Knob Noster winner



4 p.m.



Summit Christian vs. Sherwood-Butler winner



Thursday, May 16



3 p.m.



Championship



Class 5, District 9


At Jefferson City


Saturday, May 11


3:30 p.m.


Jefferson City vs. Camdenton


6 p.m.


Hickman vs. Smith-Cotton


Monday, May 13


4 p.m.


Rock Bridge vs. Hickman-Smith-Cotton winner


6:30 p.m.


Helias vs. Jefferson City-Camdenton winner


Wednesday, May 15


6 p.m.


Championship



Comments
All user comments are subject to our Terms of Service. Users may flag inappropriate comments.
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Sedalia Gas Prices provided by GasBuddy.com